В Україні почастішали захворювання кором: діти в зоні ризику

За останній місяць діти в Україні все частіше хворіють кором. Така ситуація спричинена прогнозованим епідемічним підйомом, низьким рівнем проведення щеплення і циклічністю самого захворювання. Експерти звернули увагу, що останніх півтора десятиріччя підвищення рівня відбувається кожні 5-6 років. Цей рік не є виключенням, адже ще в 2016 медики зробили не дуже позитивні прогнози щодо поширення хвороби.

В яких регіонах відмічається пік захворюваності?

Івано-Франківщина

Повідомляється, що в селі Яблунів було госпіталізовано близько 9 дітей. Малеча навчалася в школі-інтернаті. В кінці жовтня в селі Зелене 10 дітей майже одночасно потрапили в медзаклад із симптомами кору. Лікарі не перестають наголошувати на важливості вакцинації, адже саме ця процедура дозволить уникнути інфекції, послабити її чи захистити організм.

Запоріжжя

На сьогодні медпрацівники повідомили про 42 випадки захворювання на кір, причому близько 70% постраждалих – діти. У зоні ризику – дітлашня віком 7-9 років. Лабораторний центр повідомив, що близько 39% хворих не робили щеплення або просто не досягли необхідного для цієї процедури віку.

Луцьк

У лікарню потрапило 5 однокласників. Діти вчаться у молодшій школі, причому 4 з них – не робили вакцинацію, тоді як один був привитим одноразово. Наразі життю хворим нічого не загрожує, а в школі проводяться необхідні протиепідемічні заходи.

Тернопіль

На початку жовтня у багатьох навчальних закладах відмічалося швидке поширення хвороби, тому з 10 числа всі діти, які не пройшли процедуру вакцинації від кору, відсторонилися від відвідування школи і були зобов’язані отримати спеціальний препарат.

Львівщина

За 10 місяців цього року в області хвороба вразила близько 61 людини, тоді як у минулому році в аналогічний період кількість хворих не перевищувала відмітку в 4 особи.

Одещина

Близько 18 дітей наразі знаходяться в лікарнях із діагнозом кір. Як повідомлялося, у Болградському районі перший випадок був зафіксований ще 22 жовтня, тому осінні канікули були продовжені до 13 листопада.

Поширення та симптоми кору

Заразитися цим неприємним захворюванням можна навіть повітряно-крапельним шляхом або під час елементарного фізично-побутового контакту. Найбільш яскравими симптомами вважаються:

  • Млявість;
  • Підвищення температури;
  • Головний біль;
  • Нежить і кашель;
  • Поява червоних цяток на внутрішніх сторонах щік і губ;
  • Висипи на шкірі.

Через декілька днів після початку хвороби температура може впасти, а потім підвищитися до 40 градусів. Треба уважно оглянути потерпілого, аби не сплутати кір із грипом і вжити необхідних заходів.

Замовити дзвінок

Х