Травма голови: що робити?

Причини пошкодження головного мозку і черепа можуть бути різні. Найчастіше травми виникають в результаті прямого удару по голові або здавлювання між двома твердими предметами. ЧМТ є досить серйозним пошкодженням, тому в будь-якому випадку потрібно звернутися за допомогою до професіоналів.

Важливим етапом називають транспортування потерпілого з травмою голови, адже неправильні дії можуть спричинити за собою непоправні наслідки. Фахівці медичної служби «Айболит» готові допомогти вирішити дану проблему і перевезти пацієнта з черепно-мозковим пошкодженням, надавши по дорозі необхідну допомогу.

Небезпека ЧМТ

Пошкодження головного мозку і черепа підступні тим, що часто на догоспітальному етапі складно оцінити тяжкість стану жертви. Адже для визначення потрібні спеціальні обстеження та медичне обладнання. При цьому навіть при великому ураженні мозку з внутрішньомозковою гематомою можуть спостерігатися невиражені ознаки, а хворий взагалі може нормально себе почувати. Такий «світлий проміжок», як називають його лікарі, здатний тривати і кілька годин, і кілька днів.

Погіршується стан стрімко і несподівано, особливо це стосується дітей. Основними проявами тяжкої черепно-мозкової травми вважаються:

  • Загальна слабкість;
  • Одностороннє зниження м’язової сили;
  • Максимальна чутливість в кінцівках;
  • Розлад свідомості;
  • Кома (в деяких випадках) і т. д.

Такі симптоми можуть бути ознакою набряку головного мозку через внутрішньомозкову гематоми.

Правила транспортування

Досвідчені фахівці здатні надати необхідну допомогу жертві відразу ж, прибувши на місце події. Оперативність і професіоналізм часто грають ключову роль при проведенні необхідних медичних процедур. Якщо пошкодження відкритого типу, потрібно швидко і якісно зупинити кровотечу і знезаразити рану.

Перевозити такого потерпілого потрібно тільки під медичним наглядом, оскільки стан його може в будь-який момент погіршитися. Транспортують людину в лежачому положенні на носилках. Важливо правильно розташувати пацієнта, щоб не нашкодити йому ще більше.

Слід врахувати, що під час медичного транспортування може знадобитися проведення реанімаційних заходів, тому важливо використовувати спеціальний медичний транспорт – реанімобіль. Адже його оснащення дозволяє провести будь-які лікувальні процедури і стабілізувати роботу життєво важливих систем організму. Період лікування і відновлення хворого багато в чому залежить від тяжкості ушкодження, а також своєчасності і правильності надання професійної допомоги.

Замовити дзвінок

Х