Контакт-центр цілодобово

Транспортування онкологічних хворих

Листопад, 23, 2012

Медична компанія «Айболит» здійснює транспортування хворих по всій території України, країнам СНД та країнам Євросоюзу. Однією з груп транспортуючих хворих, є онкохворі.

Спеціалізованою бригадою медичної компанії «Айболит» 09.11.2012г. здійснювалося транспортування на реанімобілі хворого М., 45 років, із ЦРЛ Тернопільської області в Донецький протипухлинний центр. Хворий пред’являв скарги на сильні болі в горлі та ротовій порожнині, неможливість ковтання і прийому їжі, утруднене дихання, відчуття браку повітря, виражену задишку. З анамнезу хвороби відомо – хворіє близько 2-х років, встановлено діагноз: рак гортані 3 ст., з вираженим асфіктичний і больовим синдромом. Рекомендовано оперативне лікування в Донецькому протипухлинному центрі. Об’єктивно: загальний стан середньої важкості, виражена кахексія, ціаноз шкірних покривів. ЧДД 28 в хвилину, дихання поверхневе, пульс 92, ритмічний, АТ 130/80 мм.рт.ст.

Для транспортування онкологічний хворий розміщений на ноші з піднятим головним кінцем. Перед транспортуванням хворому був встановлений периферичний венозний катетер, підключений кисень для інгаляції через маску. Для контролю за життєвими показниками до хворого підключений кардіомонітор. Перед транспортуванням проведено знеболення наркотичними анальгетиками (у відділенні реанімації ЦРЛ). Під час транспортування хворому проводилася інфузійна терапія, гормонотерапія, сечогінні, анальгетики, інгаляція кисню, катетеризація сечового міхура.

Транспортування онкологічного хворого виконувалося на відстань 1200 км і зайняла близько 15 годин. Хворий доставлений в Донецьк без погіршення стану зі стабільними показниками гемодинаміки та переданий для подальшого лікування у відділення інтенсивної терапії.