Стався інфаркт. Що робити?

Хвороба серця, викликана гострою недостатністю його постачання і яка веде до появи некрозу в серцевому м’язі, називається інфарктом міокарда. Причина розвитку цієї недуги – це закупорка коронарної артерії, яка з’являється в результаті розриву тромбу або атеросклеротичної бляшки.

Що сприяє розвитку захворювання?

На сьогоднішній день медицині відомі безліч факторів, які згубно впливають на людський організм, викликаючи напад інфаркту. До них відносяться:

  • Куріння (активне і пасивне);
  • Надмірна вага;
  • Гіпертонія;
  • Численні стреси;
  • Малорухливий спосіб життя;
  • Атеросклероз;
  • Генетична схильність;
  • Різні хвороби, пов’язані з обміном речовин і т. Д.

Важливо своєчасно визначити недугу. Особливо, це стосується молодих людей, які навіть не можуть собі уявити про можливість розвитку у них серцевого нападу.

За статистичними даними, близько 90% летальних результатів від інфаркту трапляється не в стінах медустанови. Оскільки молоді люди (до 55 років) не усвідомлюють всієї серйозності і небезпеки захворювання і відмовляються від лікарської допомоги.

Як зрозуміти, що це інфаркт

Першим симптомом серцевого нападу є сильна, давляча або стискаюча біль, яка локалізується за грудиною або за її лівого краю. Також біль може віддавати в ліве плече, руку, нижню щелепу, тривалість якої більше 10 хвилин.

Шкіра жертви стає блідою, з’являється липкий холодний піт, може підвищитися температура тіла, частішає серцебиття. В деяких випадках людина непритомніє.

При наявності таких ознак не можна зволікати, потрібно терміново викликати швидку медичну допомогу. Адже від того, скільки часу пройде від початку нападу до надання професійної допомоги, залежить одужання потерпілого, а іноді і його життя.

Перша допомога інфарктному хворому

Чекаючи кардіологічну бригаду, слід укласти пацієнта таким чином, щоб верхня частина тулуба виявилася вище. При такому положенні тіла навантаження на серце буде набагато менше. Важливо заспокоїти хворого, дати йому заспокійливий препарат.

Щоб полегшити дихання людині, потрібно розстебнути або зняти з нього верхню частину одягу, а також забезпечити приплив свіжого повітря. Необхідно вимірювати періодично (кожні 5 – 7 хвилин) артеріальний тиск і частоту пульсу.

При відсутності серцебиття, пульсу та дихання потрібно укласти жертву на підлогу і приймати реанімаційні заходи (непрямий масаж серця, прекардіальний удар, штучне дихання). Прибулі медики зможуть надати повноцінну допомогу хворому і госпіталізують його в стаціонар.

Замовити дзвінок

Х