Стався інфаркт міокарда. Що робити?

Стався інфаркт міокарда. Що робити?

Однією з форм ішемічної хвороби серця вважається інфаркт міокарда. Це омертвіння (некроз) певної ділянки серцевого м’яза, яке виникає в результаті гострого порушення кровообігу.

Якщо вірити статистиці, то даний недуг найчастіше спостерігається у чоловіків 40-60 років, у жінок він розвивається набагато рідше. Дуже важливо вчасно розпізнати ознаки серцевого нападу, адже будь-які зволікання можуть спричинити за собою непоправні наслідки. Серед усіх хворих летальний результат становить близько 10-12%, в більшості випадків людський організм можна відновити після такої недуги. Це залежить від правильної і своєчасної наданої кваліфікованої допомоги.

Як розпізнати інфаркт

До проявів інфаркту міокарда відносяться:

  • сильний біль в області серця за грудиною (давляча і тривала);
  • непритомний стан;
  • блідість шкіри;
  • холодний піт;
  • аритмія;
  • непродуктивний кашель і т. д.

При серцевому нападі больовий синдром не проходить після прийому нітрогліцерину.

Професійна допомога

Необхідно терміново викликати медиків, оскільки тільки вони зможуть діагностувати недугу і надати першу медичну допомогу. На виклик приїдуть кваліфіковані фахівці і вживатимуть усіх необхідних заходів для стабілізації стану потерпілого. Для цього вони використовують кисневу інгаляцію, морфін, реперфузію міокарда, аспірин і нітрогліцерин.

Від того місця, де стався інфаркт, до лікарняного ліжка постраждалого потрібно переносити тільки на одних ношах. Подальше транспортування лежачого хворого повинно бути акуратним і продуманим, щоб не нашкодити людині і не спровокувати повторний напад.

Реанімаційні автомобілі обладнані спеціальною апаратурою, за допомогою якої кардіологічна бригада не тільки зможе моніторити стан пацієнта, але й надати невідкладну допомогу. В екстреній ситуації лікарі зможуть провести реанімаційні маніпуляції.

Можливі ускладнення

Якщо хворому не надати відповідного лікування, то інфаркт міокарда може спричинити за собою гострий кардіогенний шок, серцеву недостатність, розрив серця, порушення серцевого ритму та ін. Ускладнення, викликані серцевим нападом, вимагають екстреної медичної допомоги. Слід також враховувати той факт, що хвороба може розвинутися в результаті психічних змін, в основі яких лежить реакція потерпілого на даний недуга.

Лікарські бригади приватної швидкої допомоги «Айболит» транспортують інфарктного хворого до медустанови, надавши по дорозі всю необхідну допомогу.

Замовити дзвінок

Х