Рекомендації фахівців: як падати при ожеледиці, щоб не травмуватися

Рекомендації фахівців: як падати при ожеледиці, щоб не травмуватися

Щороку з настанням зими у людей виникає актуальне питання: «Як не впасти під час ожеледиці, а якщо впасти, то що робити, щоб не травмуватися?». Знання та навички падіння допоможуть легше приземлитися, не заподіявши собі значної шкоди.

Як уникнути падіння?

Найчастіше транспортують хворого в медустанови з такими травмами:

  • Переломи в колінному, гомілковостопному, променезап’ястковому або ліктьовому суглобах;
  • Розтягування зв’язок;
  • Струс мозку;
  • Підвивихи і вивихи суглобів.

Щоб не впасти при ожеледі, потрібно уважно поставитися до вибору своєї зимового взуття. Краще відмовитися від чобіт на тонкій і високій шпильці, взуття повинне бути на рифленій гумі. Можна використовувати спеціальні шиповані насадки, які дозволяють нормально пересуватися по слизькій поверхні.

Що стосується одягу, то він повинен бути легким і не дуже довгим, щоб не закривати огляд простору під ногами. Найкраще підійде пуховик або зручний комбінезон.

Ноги слід трохи зігнути в колінах, а кроки робити трохи ширше від своїх звичних. Ставати при ходьбі треба на всю стопу відразу. Руки краще не тримати в кишенях, але й триматися за іншу людину теж не варто, оскільки при падінні можна потягнути його за собою. А в такому разі обидва не зможуть безпечно приземлитися після падіння, при цьому підвищується ймовірність перелому нижніх кінцівок.

Правила безпечного падіння

Якщо ви падаєте на живіт або вперед, то важливо встигнути відкинути будь-які речі, які знаходяться в руках. Ноги треба випрямити, а руки зігнути трохи в ліктях. Важливо, щоб руки одночасно торкнулися землі, оскільки це дозволить зменшити навантаження.

При приземленні на спину потрібно розвести руки в сторону, повернути їх при цьому долонями вниз. Підборіддя краще опустити на груди, а рот – закрити, щоб не прикусити язика. Коліна слід зігнути і трохи розвести, оскільки в такому положенні мінімальна ймовірність вдарити колінами себе по голові. Необхідно, щоб руки торкнулися поверхні раніше всього тіла. Падіння на спину вважається найнебезпечнішим, оскільки людина може втратити свідомість або отримати струс мозку.

Якщо людина падає на бік, потрібно терміново витягнути верхні кінцівки перед собою, розгорнувши їх долонями вниз. Саме рука допоможе замортизуватися тулубу, головне не підставити під тіло лікоть.

При сильному ударі краще відразу ж звернутися до лікаря, це допоможе виключити небезпеку пошкодження внутрішніх органів або прихованого перелому.

Замовити дзвінок

Х