Перспективи страхової медицини в Україні

Перспективи страхової медицини в Україні

Проблеми медичного страхування в Україні постійно вивчаються, а в найближчому часі уряд планує зробити все можливе, щоб кожен громадянин був впевнений у завтрашньому дні. Для практичної реалізації проекту потрібні не тільки підтримка, активні дії і правове забезпечення з боку владних структур, а й довіра, розуміння від людей.

Невирішені питання роблять медичну реформу однією з найскладніших, яку коли-небудь приймали у нас в країні. Як стверджують експерти, потрібно запастися чималим терпінням, щоб страхування стало складовою медичної галузі.

Страхова медицина в Україні: очікування та труднощі

Чому медична страховка ще тільки в перспективах? Просто ринок не готовий морально, те ж саме можна сказати і про законодавчу базу. У нас немає стандартів якості медичного обслуговування, відсутня і система контролю. Ще одним важливим питанням є те, що стаття Конституції України обіцяє населенню те, що сама держава дати людям не може, оскільки медична галузь фінансується недостатньо.

Щоб зробити медичне обслуговування якісним і надійним, потрібно обов’язково ввести систему медичного страхування. Кожному громадянину Конституцією гарантовано право на допомогу з боку державних лікувальних установ, але саме це і створює ряд складнощів при співробітництві лікарень і страхових компаній.

Обслуговування, яке отримує застрахована людина в рамках програми страхування, називається медичною послугою, а не допомогою. Багато людей вже почали це розуміти.

Що робити?

МОЗ запевняє, що вже з наступного року почнеться масове впровадження страхової медицини. Спочатку будуть виникати різні проблеми, але потрібен час, щоб адаптуватися до цього. Фахівці вже розробили проект введення даної реформи.

Щоб обов’язкове страхування медицини закріпилося в майбутньому серед сучасного населення, воно повинно одночасно розвиватися з добровільним медичним страхуванням. Не варто забувати, що для повного успіху, потрібні певні зміни в податковому законодавстві. Адже знадобиться прийняття відповідного закону, а також необхідно затвердити податкові пільги для організацій, які будуть страхувати своїх працівників.

Коли всі проблеми будуть вирішені, тоді і почне працювати на повну силу медична реформа. Експерти сподіваються, що це станеться в нашій країні дуже скоро.

Замовити дзвінок

Х