Історія перевезення хворого з вірусним енцефалітом

Умови та відстані: м. Гюнзбург (Німеччина) – м. Дніпро 2395 км.

Час у дорозі: 28 годин.

Перевезення здійснене реанімобілем, укомплектованим апаратурою, необхідною для транспортування хворих з порушеннями вітальних функцій (апарат ШВЛ-«Бриз-Т», кардіомонітор «Lifepak-12», аспіратор, електрошприц, набір для інтубації, набір для катетеризації магістральних судин, набір медикаментів для проведення ІТ доповнюваний медикаментами, необхідними даному хворому, запас кисню 10500 літрів). Реанімобіль оснащений кондиціонером, достатньою кількістю точок електроживлення 220V і 12V.

На етапі підготовки три рази отримували інформацію по електронній пошті про зміни в стані і лікування хворої, що відправляється лікуючим лікарем госпіталю міста Гюнзбург, де перебувала пацієнтка.

Вік пацієнтки: 71 рік

Діагноз: гострий енцефаліт, спричинений герпевірусом вітряної віспи з органічним психосиндромом, афазією і парезом лівої руки. Симптоматична епілепсія. Гостра ниркова недостатність в рамках алергічного інтерстиціального нефриту після прийому раміприлу. Алергічна реакція на Левітрацетам. Гостра пневмонія, викликана кишковою паличкою і золотистим стафілококом.

Необхідно було перевезти хворого з вірусним енцефалітом. У гострому періоді хвора отримувала тристоронню терапію Цефтриаксоном, Ампіцілліном і ацикловір. Після уточнення діагнозу (встановлений герпевірус вітряної віспи особливого інтратекального IgG-синтезу) – Ацикловір продовжений. У зв’язку з алергічною реакцією на Левітрацетам хворій призначений Карбазепін і Депакін Раміпріл, що викликав алергічну реакцію, замінений на гіпотензивні препарати інших груп. Антибактеріальна терапія пневмонії проводилася Моксіфлоксіном (антибіотик групи фоторхінолонов з 2012 року включений в перелік найважливіших лікарських препаратів) у поєднанні з АЦЦ.

Гастропротекція здійснювалася інгібітором протонної помпи останнього покоління езомепразолом (на ринку України – Нексіум).

Антикоагулянтна терапія – Еноксапаргеніном.

Після стабілізації загального стану (відсутність судом, керований артеріальний тиск і ритм серцевої діяльності, насичення крові киснем без інгаляції О2 – 88-90%, відновлення діурезу) лікарями госпіталю прийнято рішення про можливість перевезення пацієнтки в Україну наземним медтранспортом.

Під час транспортування хворого, яка тривала 28 годин, продовжувалась в повному обсязі терапія, проведена в палаті інтенсивної терапії неврологічного відділення міста Гюнзбург (протисудомна, седативна, гіпотензивна, антибактеріальна, гастропротекторна, антикоагулянтна, корекція електролітних порушень, інгаляція кисню 4 л/хв при збереженні SpO2 96-99%, харчування здійснювалося по назогастральному зонду готовим до вживання збалансованим препаратом Нутрізон, що містить всі необхідні речовини, вітаміни, мікроелементи з калорійністю 1кcal/1ml, об’ємом 1500мл/24 години).

Перевезення проведено без погіршення загального стану при стабільній гемодинаміці. Госпіталізована у відділення реанімації в місті Дніпро. Про проведену терапію повідомлено черговому реаніматологу і невропатологу.

Якщо Вам необхідно перевезти хворого з вірусним енцефалітом, можете звернутися в медичну компанію «Айболит» за цілодобовими номерами телефонів.

Замовити дзвінок

Х