Обмороження: що робити?

Обмороження: що робити?

Обмороження – це вид холодової травми, яка являє собою замерзання тканин організму. Якщо людина тривалий час перебуває на холоді при температурі нижче -10ºС – -20ºС, то вона не в змозі самостійно регулювати температуру свого тіла. Пошкодити таким способом можна будь-яку частину тіла, аж до її омертвіння.

Бувають випадки, коли отримати обмороження можна в весняний або осінній період, коли температура повітря вище нуля, але спостерігається сильний вітер і підвищена вологість. У будь-якому випадку важливо вчасно надати потерпілому першу лікарську допомогу і доставити його в найближчу медустанову.

Прояви обмороження

Чим швидше людину транспортують до лікарні, тим більше шансів на успішне одужання, адже в іншому випадку все може закінчитися навіть ампутацією обмороженої кінцівки. Небезпечними симптомами вважаються:

  • Втрата чутливості;
  • Пощипування і поколювання;
  • Зміна кольору шкіри – побіління при 1 ступені;
  • Поява пухирів (2 ступінь);
  • Потемніння шкіри і відмирання тканин (3 ступінь);
  • Враження суглобів і кісток, що може спричинити розвиток гангрени (4 ступінь).

При обмороженні важливо не ігнорувати такі ознаки, а викликати швидку допомогу. Різко зігрівати і розтирати забороняється, поїти людини спиртними напоями також. В очікуванні лікарів слід перенести потерпілого в тепле приміщення, зняти взуття, шкарпетки та рукавички. При легкому обмороженні шкіру зігрівають несильним масажем, розтиранням, диханням, але якщо пошкодження тяжче, то потрібно використовувати теплоізолюючу пов’язку.

Необхідно дати хворому гаряче пиття, таблетку анальгіну і аспірину. При глибокій травмі може порушиться дихання і кровообіг, тому в такому випадку без кваліфікованої допомоги просто не обійтися.

Бережне та оперативне транспортування

Щоб перевезти хворого з обмороженими ділянками тіла, потрібно використовувати реанімобіль, в якому знаходиться спеціалізоване обладнання для моніторингу за станом людини і надання їй медичної допомоги. Для початку треба висушити пошкоджене місце і обернути його стерильним м’яким матеріалом. Прибулі медики відразу ж призначають антибіотик широкого спектру дії.

Якщо стан пацієнта різко погіршується по дорозі в медичний заклад, то лікарська бригада проводить необхідні медичні процедури, які нормалізують роботу життєво важливих органів. Від якості надання першої медичної допомоги і оперативності перевезення багато в чому залежить тривалість захворювання і реабілітації хворого.

Замовити дзвінок

Х