Контакт-центр цілодобово

Досвід в перевезенні хворого дитини у вкрай важкому стані

Февраль, 18, 2013 Досвід в перевезенні хворого дитини у вкрай важкому стані

Транспортування пацієнта у віці 14 років з Бранденбурга (Німеччина) в Херсон. Дитина знаходиться у відновному періоді після субарахноїдального крововиливу від 6.03.2010г. У свідомості. Афазія. Спастичний тетрапарез, парез голосових зв’язок і ковтальної мускулатури (слина постійно затікає в трахею).

Дихання через трахеостомічні, довгостроково що не закриваються отвори без канюлі з виділенням великої кількості слини, яка затікає в трахею. Гемодинаміка стабільна: А / Д — 110/70, ЧСС — 75, SpO2 — 98% без інгаляції кисню. Під час знаходження в реабілітаційному центрі м. Бранденбург — для годівлі накладена гастростома. Аускультативное дихання везикулярне. Ателектазів немає.

Умови транспортування: температура повітря до (-) 11 °. Відстань — 2100 км. Реанімобіль обладнаний загальним і автономним опаленням. Температура повітря в салоні 20-22 ° С.

Під час транспортування проводився моніторинг А / Д, ЧСС, SpO2 апаратом «Lifepak — 12».

Аспірація вмісту трахеї стаціонарним бортовим аспірантом. Годування через гастрому кожну годину готовою рідкою поживною сумішшю фірми «Нестле» за допомогою шприца Жане. Поживна суміш підігрівалася в бортовому термоящику реанемобіля.

Також проводилися загальногігієнічні заходи (зміна постільних речей, памперсів, положення тіла в ліжку і т.д.)

Необхідно відзначити, що транспортування цього пацієнта нами проводилася вже 4-й раз — раніше за маршрутом Херсон à Воронеж, Воронеж à Херсон (відстань 1008 км) і Херсон à Бранденбург.

Також необхідно відзначити, що завдяки наполегливості батьків і великій вірі в одужання дитини, а також високому рівню реабілітаційних центрів Воронежа і Бранденбурга стан дитини поступово поліпшується: кома → вегетативний стан → свідомість з появою рухів в кінцівках.

Транспортування (як і попередні) проведена без погіршення стану пацієнта. Тривалість транспортування 34 години.

26.01-27.01.2013р