Контакт-центр цілодобово

Перевезти хворого з переломом гомілки

Июль, 7, 2015 Перевезти хворого з переломом гомілки

Переломи кісток гомілки складають близько 10% від усіх пошкоджень такого типу. Дана травма може спричинити за собою різні ускладнення. Тривалість і способи лікування залежать від обсягу, локалізації та рівня ушкодження.

Малогомілкова і великогомілкова кістки найчастіше ламаються посередині. Щоб діагностувати травму, слід провести рентгенографічне дослідження, рідше — КТ або МРТ суглоба. Щоб уникнути небажаних наслідків, потрібно перевезти хворого з переломом гомілки в клініку, де йому нададуть повноцінну допомогу.

Види пошкодження

Залежно від місця травми гомілки розрізняють переломи:

  • зовнішньої і внутрішньої кісточки;
  • виростків великогомілкової кістки;
  • міжмищелкового піднесення великогомілкової частини;
  • тіла малогомілкової і великогомілкової кісток.

Кожен з видів переломів — це результат певної травми, тому і супроводжуються власними ознаками. Існують і загальні прояви, які дозволяють визначити наявність перелому гомілки. До них відносяться:

  • поява болю і набряку в місці, куди припав удар;
  • наявність синців і синців;
  • порушення природного положення кінцівки;
  • зайва рухливість там, де немає суглоба і т. д.

Пошкодження може бути закритим або відкритим. Відкритий перелом являє собою рану з відломками, які видно. У такому випадку потрібно не тільки транспортувати хворого з переломом гомілки, а й надати йому правильну першу допомогу.

Як допомогти потерпілому?

До прибуття лікарської бригади слід надати необхідну допомогу жертві. Для початку потрібно знеболити ушкоджене місце за допомогою будь-якого анальгетика. При наявності кровотечі слід зупинити його, наклавши тугу пов’язку поверх рани. Після чого обробити пошкоджені тканини навколо неї і надійно зафіксувати кінцівку.

Всі процедури повинні відбуватися максимально оперативно, включаючи також фіксацію стопи. Найкраще накласти шину, забинтувавши ногу стерильним бинтом.

Правильна транспортування

Швидка медична допомога для дітей і дорослих «Айболит» допоможе перевезти хворого з переломом гомілки, надавши при цьому весь комплекс необхідних медичних послуг. Сучасні санітарні автомобілі оснащені спеціальним обладнанням, яке може стати в нагоді під час транспортування. Якісні засоби іммобілізації дозволять дбайливо доставити пацієнта в медустанови, не допустивши ускладнень надалі.

Лікування такої травми має на увазі під собою репозицію уламків і накладення гіпсу. Для фіксації уламків може знадобитися хірургічне втручання з використанням металевих пластин або ж установка апарату Ілізарова.

Важливо пам’ятати, що від грамотних дій лікарів під час перевезення буде залежати тривалість відновлення людини і появу можливих ускладнень.