Перевезення хворого залізничним транспортом

Перевезення хворого залізничним транспортомЩе одним різновидом нашої роботи є супровід залізничним транспортом. У випадку, про який піде мова — це був пацієнт Х у віці 74 років. Супровід лікарський з м.Київ в м.Гомель.

Д/З: Хронічне обструктивне захворювання легень. ДН. Артеріальна гіпертензія 3ст. ІХС. Постінфарктний кардіосклероз. Облітеруючі захворювання судин нижніх кінцівок 2Вст. Гіперхолестеринемія. Залізодефіцитна анемія.

Самостійно пересуватися не міг — при мінімальному фізичному навантаженні виникала виражена задишка. Протягом останнього року лікувався в Німеччині та Китаї.

Відстань і тривалість поїздки незначні, але тяжкість стану хворого зумовило створення спеціальних умов в ДЗ РНПЦ радіаційної медицини і екології людини в м. Гомель. По Києву до залізничого вокзалу пацієнт доставлений реанімобілем, в окремому купе фактично була обладнана палата інтенсивної терапії (реаніматолог мав усі необхідні медикаменти, кисневий балон з редуктором-інгалятором, пульсоксиметр і т.д), до прибуття поїзда в м.Гомель на залызничному вокзалі пацієнта зустрічала машина швидкої допомоги клініки з бригадою, якій був переданий пацієнт. Під час транспортування реанімобілем і поїздом проводилася планова (згідно призначень лікаря) і симптоматична терапія. Хворий доставлений без погіршення загального стану і переданий зустрічаючій бригаді.

Необхідно відзначити, що у даного пацієнта під час лікування виникла обтураційна клінічна непрохідність, обумовлена С печінкового кута товстої кишки. Була проведена іміколектомія. Після стабілізації загального стану пацієнт був доставлений реанімобілем з Гомеля додому в Київ з виразним позитивним результатом від усієї комплексної терапії, проведеної в м.Гомель.

Описаний випадок звертає увагу на велике значення для остаточного результату, організацію етапів та узгодженість дій усіх учасників перевезення. Грудень 2012