Контакт-центр цілодобово

Апендицит: транспортування і перша медична допомога

Июль, 4, 2016

Гострий апендицит – це досить поширене захворювання, яке без своєчасного хірургічного втручання може представляти загрозу людському життю. Вилікувати запалення червоподібного відростка сліпої кишки можна тільки лише за допомогою операції. Виявляють даний недуг практично у 12% населення розвинених країн, а правильно і вчасно надана професійна допомога дозволяє уникнути найгірших наслідків.

Причини і перші ознаки

Виникнути дане запалення може з двох причин:

  • Закупорка відростка після перегину, утворення калових мас або потрапляння стороннього тіла;
  • Поява виразок на слизовій оболонці відростка в результаті перенесеного вірусного захворювання.

Основними проявами захворювання вважаються:

  • Сильний біль в районі живота, який не має спочатку точної локалізації (далі біль зосереджується в правій клубовій області);
  • Нудота;
  • Блювота;
  • Наявність білого нальоту на язиці;
  • Підвищення температури до 38ºС і вище;
  • Прискорення пульсу та ін.

Важливо швидко зреагувати на дану симптоматику і викликати швидку допомогу, адже тільки досвідчені фахівці зможуть акуратно і оперативно доставити хворого в хірургічне відділення найближчої лікарні. Також по дорозі в медустанову виїзна бригада надасть комплекс необхідної допомоги пацієнту, щоб полегшити його стан.

Поки медики не прибули на виклик, можна надати хворому долікарську допомогу, але важливо лише не нашкодити йому. Категорично забороняється в такому стані прикладати до черевної порожнини будь-які джерела тепла.

Пацієнта потрібно укласти в ліжко і прикласти до правого боку ємкість з льодом. Не слід приймати будь-які знеболюючі препарати, при цьому до приїзду професіоналів краще не давати жертві ні їжі, ні пиття. Також ні в якому разі не використовувати проносні медикаменти, оскільки це може привести до розвитку перитоніту.

Правила грамотного перевезення

Транспортують хворого з гострим апендицитом на спеціальному медичному транспорті, який оснащений діагностуючою і реанімаційною апаратурою. Це допомагає не тільки правильно визначити захворювання, але і своєчасно провести реанімаційні заходи.

Необхідно грамотно укласти жертву на носилки, також не менш важливо акуратно доставити її в лікарню, уникаючи різких рухів і тряски. Обов’язковою умовою медичного перевезення є професійний супровід. Бригада досвідчених медиків контролюватиме роботу життєво важливих органів, а при необхідності –стабілізує стан людини.

Лікарі медичної служби «Айболит» швидко і безпечно перевезуть хворого з гострим апендицитом в хірургічне відділення, надавши йому по дорозі медичну допомогу будь-якого напрямку.