Контакт-центр цілодобово

Зняти алкогольну інтоксикацію

Июнь, 30, 2015

Всім відомо, що спиртні напої згубно впливають на людський організм. Токсичні речовини, що потрапили у великій кількості в організм, можуть стати причиною летального результату.

Етанол має властивість вступати в хімічні реакції і розпадатися, в результаті чого і утворюється ацетальдегід. Це отруйна речовина набагато шкідливіше спирту, воно і викликає інтоксикацію при вживанні алкогольних напоїв.

Вплив на організм

Важливо своєчасно нейтралізувати етанал (ацетальдегід), тому слід звернутися до фахівців, особливо, при сильному алкогольному отруєнні. Симптомами інтоксикації є:

  • Нудота;
  • Блювота;
  • Запаморочення;
  • Головний біль;
  • Сильна спрага (на наступний ранок).

Якщо в крові 1.5 проміле алкоголю, то це перша стадія сп’яніння, 2.3 проміле — друга. Третя і найнебезпечніша стадія настає тоді, коли кількість алкоголю досягає 3 проміле. Даний стан може спричинити за собою алкогольну кому.

Отруїтися спиртними напоями можна, випивши навіть невелику їх кількість. Це стосується дітей і людей, ослаблених після хвороби.

При легкому отруєнні спостерігається прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску і нудота. Якщо отруєння сильне, то відбуваються порушення в роботі центральної нервової системи.

Що робити?

У такому стані порушуються вегетативні функції, також знижується рефлекторна і рухова активність. Це серйозна загроза для життя жертви, тому допомогти їй зможуть тільки лікарі. Чим швидше будуть проведені відповідні заходи, тим менше шкоди отруйна речовина завдасть людському здоров’ю.

Зняття алкогольної інтоксикації включає в себе ряд процедур для усунення токсинів. Для початку потрібно викликати блювоту будь-яким способом. Для цього використовують марганцевий розчин. Можна прийняти активоване вугілля або полісорб. Обов’язковою умовою є рясне пиття і прийом сечогінних засобів.

Аспірин теж добре виводить токсини і відмінно знеболює. Медики вводять відповідні препарати, щоб стабілізувати стан і запобігти появі ускладнень. Для цього вони використовують глюкозу (внутрішньовенно), атропін (підшкірно), нікотинову кислоту, вітаміни групи В і т. д.

Інтоксикація такого типу при неправильно наданій допомозі може бути причиною серйозних ускладнень. Наприклад, підпилий діабетик може впасти в кому, а гіпертонік — отримати серцевий напад. Тому до такого недугу слід ставитися дуже серйозно і в критичній ситуації дзвонити до професіоналів.

Висококласні фахівці медичної компанії «Айболит» допоможуть зняти алкогольну інтоксикацію і нададуть потерпілому професійну допомогою. При необхідності зможуть транспортувати випившу людину в лікувальний заклад.