Контакт-центр цілодобово

Перевезти потерпілого з переломом нижніх кінцівок

Березень, 23, 2016

Таке порушення цілісності кістки ноги, як перелом, є досить поширеним пошкодженням на сьогоднішній день. Найчастіше перелом трапляється в області щиколотки або шийки стегна. При цьому травма може бути як відкритою, так і закритою.

Важливо врахувати, що в більшості випадків перелом тягне за собою і зміщення уламків, адже м’язи, які скорочуються після пошкодження, тягнуть відламки кісток, зміщуючи їх у бік. Необхідно в найкоротші терміни надати першу допомогу потерпілому і доставити його в лікарню.

Ознаки ушкодження

Проявами перелому нижньої кінцівки можуть бути:

  • Хрускіт;
  • Різкий біль;
  • Гематома;
  • Набряклість;
  • Неприродне положення суглоба;
  • Осколки кістки в рані (при відкритому переломі).

Слід терміново надати необхідну допомогу жертві, адже сильні больові відчуття здатні стати причиною травматичного шоку, а сильна кровотеча несе загрозу людському життю.

Важливо пам’ятати, що охолодження прискорює розвиток шоку, тому постраждалого потрібно вкрити. А зменшити біль можна за допомогою знеболюючого препарату. Непрофесіоналам забороняється виправляти положення переламаної кістки або складати уламки самостійно, оскільки це може викликати ще більший больовий синдром, в результаті якого потерпілий може навіть загинути.

Транспортування потерпілого з переломом нижніх кінцівок

Медична служба «Айболит» транспортує хворого з пошкодженими кінцівками швидко і якісно, адже в розпорядженні фахівців знаходяться сучасні швидкі реанімобілі, які оснащені спеціальною апаратурою. Потерпілого кладуть на спину, використовуючи зручні ноші, а ось ногу встановлюють на піднятий м’який валик. При цьому і перевезення, і перекладка людини повинні бути максимально дбайливими. Тулуб його і кінцівки піднімають одночасно, постійно утримуючи на одному рівні.

Важливим заходом під час надання першої допомоги є надійна іммобілізація травмованої ноги. Нерухомість кістки в області пошкодження лікарі забезпечують завдяки спеціальним іммобілізуючим пристосуванням. Це допоможе не тільки зменшити біль, але і попередити шок. Для фіксації кістки часто використовують транспортну шину, яку накладають дуже акуратно. Провести цю процедуру слід ще на місці події до початку перевезення. При використанні такого засобу для іммобілізації слід дотримуватися певних правил:

  • Накладають шину на два суглоби: вище і нижче травмованого місця (не менше);
  • Під неї треба обов’язково підкласти марлю або вату;
  • Фіксувати потрібно надійно і якісно;
  • При переломі в районі стегна іммобілізують всі суглоби ноги.

Ми доставимо пацієнта в будь-який медичний заклад, проведемо всі необхідні лікувальні заходи, забезпечивши безпечні умови транспортування.