Контакт-центр цілодобово

Транспортування хворого c політравмою

Жовтень, 14, 2011

Політравма – одночасне пошкодження двох і більше з семи анатомічних областей тіла (голова, шия, груди, живіт, кінцівки, таз, хребет), хоча б одне з яких є важким.

Доведено, що при адекватній допомозі на ДГЕ з подальшим швидким транспортуванням в спеціалізований центр для хірургічного лікування, підвищує ймовірність виживання пацієнтів.

Спеціалізована медична допомога, що надається транспортною бригадою «Айболит», включає оцінку стану потерпілого перед транспортуванням, підготовку його до транспортування, проведення комплексу інтенсивної терапії з постійним моніторингом стану пацієнта під час транспортування, оцінку стану після транспортування.

Інтенсивна терапія здійснюється з урахуванням домінуючого пошкодження (згідно протоколів базисної тактики інтенсивної терапії при домінуючій хребетно-спинальній, торакальній, абдомінальній, черепно-мозковій, скелетній травмі).

Рання доставка потерпілих з політравмою в спеціалізований стаціонар і адекватне проведення під час транспортування протишокових заходів, зокрема інфузійно-трансфузійної терапії та респіраторної підтримки, дозволяють значно знизити летальність у даної категорії пацієнтів.

Вибір транспортного засобу вирішується індивідуально з урахуванням віддаленості цільової клініки, часу доби і погоди. Якщо транспортування хворого з політравмою займає більше 15-20 хвилин і умови дозволяють, то переваги віддаються повітряній евакуації пацієнта, що призводить до зниження смертності.

Транспортування хворого c політравмою спеціалізованою бригадою «Айболит» завдяки проведеному комплексу інтенсивної терапії та профілактичним заходам не погіршувала їх стану, а була відмічена тенденція