Транспортування реанімаційного хворого

Для того, щоб транспортування реанімаційного хворого пройшла без ускладнень, необхідний уважний підхід до первинної стабілізації пацієнта, що дозволить уникнути ускладнень у дорозі. Фундаментальним принципом на цьому етапі є забезпечення адекватної доставки кисню. Необхідно підтримувати середній артеріальний тиск (САТ) на рівні вище 80 мм рт ст, РаО2 – більше 13 Кра і РаСО2 – в межах 4.5 – 5.0 КРА.

Моніторинг під час транспортування повинен включати:

  • Розмір зіниць і фотореакція
  • ЕКГ
  • Пульсоксиметрія
  • Інвазивний артеріальний тиск (ІАД)
  • Сечовиділення по катетеру
  • капнографії
  • Центральний венозний тиск (ЦВТ) за показаннями
  • Температуру (переважно центральну і периферичну)

Щоб транспортування реанімаційного хворого пройшло задовільно, необхідно забезпечити адекватну респіраторну підтримку. Інтубація трахеї під час перевезення важка і небезпечна. Всі пацієнти з рівнем свідомості за шкалою Глазго менше 8 повинні бути інтубовані до початку транспортування. Крім того, незалежно від вихідного рівня свідомості за ШКГ, інтубацію слід розглянути, якщо з моменту надходження хворого ШКГ знизилася на 2 і більше балів. Абсолютним показанням до початку ШВЛ є падіння за моторною шкалою на 2 і більше балів.Під час інтубації необхідно забезпечити адекватну глибину наркозу і м’язової релаксації для запобігання підвищення внутрішньочерепного тиску (ВЧТ), а також відповідні заходи щодо запобігання аспірації шлункового вмісту.

Як правило, це досягається за допомогою швидкої послідовної індукції з одночасною стабілізацією шийного відділу хребта. Після інтубації необхідно почати введення відповідних препаратів для підтримки седації, аналгезії і м’язової релаксації (переважно за допомогою мікроструйного введення), в той же час уникаючи падіння системного тиску і зниження перфузійного тиску головного мозку.

Метою вентиляції легень є підтримка РаО2 вище 13 Кра і РаСО2 – в межах 4.5 – 6 КРА. При наявності клінічних та радіологічних ознак підвищення ВЧТ, допустима більш агресивна гіпервентиляція (неприпустимо зниження РаСО2 нижче 4 КРА). При гіпервентиляції необхідно підвищити концентрацію кисню в дихальній суміші (FiO2).

Замовити дзвінок

Х