Контакт-центр цілодобово

Що робити при обмороженні?

Декабрь, 19, 2017 Що робити при обмороженні?

Обмороження можна отримати найчастіше в зимовий період при температурі повітря нижче -10…-20ºС. Восени і навесні теж є можливість обморозитися, коли на вулиці сильний вітер і підвищена вологість, при цьому це може статися навіть при плюсовій температурі.

Що ж робити при обмороженні, як врятувати потерпілого? Важливо терміново викликати швидку допомогу, яка транспортує хворого в лікарню для подальшого лікування.

Ознаки обмороження

Виникненню таких ушкоджень тіла сприяють не тільки погодні умови, а й тісний мокрий одяг, випитий алкоголь і різні проблеми зі здоров’ям. Основними проявами недугу вважаються:

  • Відсутність чутливості пошкоджених ділянок шкіри;
  • Пощипування або поколювання;
  • Зміна кольору шкіри (побіління при враженні першого ступеня і потемніння при третьому);
  • Поява пухирів (другий ступінь);
  • Відмирання тканин.

Найнебезпечнішим ступенем обмороження вважається четвертий, при якому відбувається омертвіння не тільки м’яких тканин, але і кісток з суглобами. Якщо вчасно не надати медичної допомоги жертві, вона може померти.

Як допомогти?

В очікуванні медиків слід забрати людину з холоду, оскільки розтирати і зігрівати уражені ділянки шкіри на вулиці не тільки боляче, але і небезпечно. Потрібно занести людини в приміщення і комфортно розмістити, після чого накласти на обморожену частину шкіри теплоізоляційну пов’язку. Її можна зробити в домашніх умовах, використовуючи вату, марлю, прогумований матеріал і вовняну тканину.

Якщо пошкоджена кінцівка, то її можна зігріти у ванні, але температуру води треба підвищувати поступово: від 20ºС до 40ºС. Дану процедуру дозволяється проводити протягом 40 хвилин, акуратно масажуючи тіло. Після цього слід дати хворому випити солодкий теплий чай.

При обмороженні не можна:

  • Нехтувати пошкодженнями;
  • Різко зігрівати;
  • Розтирати (це може спричинити омертвіння м’яких тканин і виникнення білих плям на шкірі);
  • Пити спиртні напої.

Забороняється розтирати обморожену людини снігом, оскільки на шкірі утворюються в результаті травми мікротріщини, а зі снігом під шкіру може потрапити інфекція. Протипоказано прикладати до ураженого місця грілку, розтирати спиртом або різними маслами.

При серйозному пошкодженні ділянки лікарі можуть видалити мертві тканини, а в деяких випадках доводиться навіть ампутувати обморожену кінцівку. Лікування та реабілітація такого складного захворювання часто займає кілька місяців.