Контакт-центр цілодобово

Перша допомога при отруєнні

Июнь, 4, 2015

Отруєння може виникнути при попаданні в організм токсичної речовини, що може призвести навіть до загибелі. Отрута може потрапити через шкіру, рот, ніс, очі, легені, а також через укуси змій і різних комах. Від того, як речовина потрапила в людський організм, залежить перша допомога і тривалість лікування.

Якщо вірити статистичним даним, то в більшості випадків побутові отруєння становлять близько 97-98%, при цьому виробничі — близько 3%.

До побутових можна віднести алкогольні інтоксикації, нещасні випадки і тд.

Симптоматика недуги

Першими проявами отруєння є:

  • Пронос;
  • Блювота;
  • Непритомність;
  • Головний біль;
  • Болі в животі;
  • Озноб;
  • Сонливість;
  • Утруднене дихання;
  • Судоми і т.д.

Якщо спостерігаються такі ознаки, слід негайно викликати швидку допомогу.

Що робити?

Для початку слід зупинити надходження токсинів в організм і по можливості швидко вивести вже потраплену отруту. Потрібно при цьому створити для постраждалого зручні умови.

Якщо жертва без свідомості, її потрібно привести до тями. В екстреному випадку слід зробити непрямий масаж серця або штучне дихання. Важливо пам’ятати, що своєчасна допомога хворому може врятувати йому життя.

Можна дати потерпілому слабкий розчин марганцівки або підсолену воду. Він повинен випити не менше 1 літра, після чого за допомогою пальців викликати блювоту. Після такого промивання шлунка можна дати адсорбируючий засіб.

Профілактика харчових отруєнь

Купуючи м’ясо, яйця і молочні продукти, слід переконатися в тому, що вони пройшли необхідну температурну обробку. Потрібно мити фрукти і овочі перед вживанням. Треба намагатися не залишати продукти в кімнаті з високою температурою на тривалий час. Також мити руки з милом після контакту з різними тваринами.

Не рекомендується їсти недожарене м’ясо і яйця всмятку. Також слід уникати вживання непастерезованого молока і зробленої з нього продукції.

Хто допоможе?

Швидка медична допомога для дітей і дорослих «Айболит» допоможе кожному пацієнтові впоратися з будь-якою недугою цілодобово і щодня. Досвідчені фахівці приїдуть на виклик вчасно і грамотно нададуть необхідну допомогу хворому з отруєнням.

Якщо пацієнт перебуває в критичному стані, його доставлять в профільне відділення. По дорозі при необхідності зможуть провести реанімаційні процедури, оскільки кожен санітарний автомобіль оснащений сучасним медичним обладнанням.