Контакт-центр цілодобово

Перевезти хворого з черепно-мозковою травмою

Ноябрь, 7, 2011

Найбільш часті травми у випадку дорожньо-транспортних пригод ─ поєднання пошкоджень черепа, нижніх кінцівок і грудної клітини. Такі поширені поєднання ушкоджень, як правило, вимагають невідкладної пара- та медичної допомоги. У першу чергу потерпілому необхідно забезпечити прохідність дихальних шляхів і зупинити кровотечу. Подальше лікування необхідно проводити вже в стаціонарі.

Але, перевезти хворого з черепно-мозковою травмою з місця аварії до лікувальної установи зважиться не кожен, навіть досвідчений лікар швидкої допомоги, який прибув на місце ДТП. Добре відомо, що потерпілого, який отримав травму при нещасному випадку, слід переміщати en bloc («єдиним блоком»), піклуючись про те, щоб не відбулося зміщення хребців або уламків інших кісток, що може привести до пошкодження спинного мозку або кровоносних судин.

Для іммобілізації тулуба під час транспортування необхідно використовувати спеціальні шини. Все це вимагає певної базового, матеріального оснащення, підготовленості і спрацьованості бригади швидкої медичної допомоги. Важливу роль відіграє наявність спеціального обладнання в машинах швидкої допомоги: апарати для штучної вентиляції легенів, монітори для проведення постійного спостереження за станом серцевої — судинної системи хворого.

Медична компанія «Айболит» має спеціально навчений персонал та медичне обладнання, що відповідає всім сучасним вимогам, тобто всім необхідним для перевезення хворого з черепно-мозковою травмою. Особливо, якщо мова йде про пацієнтів, які потребують штучної вентиляції легенів та стабілізації гемодинаміки на догоспітальному етапі.