Контакт-центр цілодобово

Перевезти лежачого хворого

Листопад, 7, 2011

Для того, щоб перевезти лежачого хворого , краще скористатися послугами медичної компанії «Айболит», так як такі перевезення часто не входять в обов’язки екстрених муніципальних служб. Це може бути перевезення хворого на обстеження і назад, від одних родичів до інших, наприклад, для допомоги у догляді за хворим, а також транспортування хворих на вокзал, в аеропорт або на дачу.

«Айболит» забезпечений різними засобами перенесення в залежності від захворювання та ситуації на виклику (м’які носилки, іммобілізіуючий матрац, крісло-носилки) і достатньою кількістю персоналу безпосередньо для перенесення.

Ми дотримуємося основних принципів безпечного перевезення лежачого хворого:

 • Досвідчений персонал
 • Відповідне обладнання та транспорт
 • Повна оцінка і дослідження
 • Всебічний моніторинг
 • Ретельна стабілізація пацієнта
 • Повторна оцінка
 • Продовження догляду під час транспортування
 • Пряма передача приймаючої лікарні
 • Документація і аудит

Перевозити лежачого хворого, як правило, необхідно на ношах, плавно і без поштовхів. Хворого несуть ногами вперед при спуску зі сходів і головою вперед при підйомі, намагаючись надати ношам горизонтальне положення. Виконання цих правил забезпечує найбільшу безпеку для хворого і природне положення тіла під час перенесення. Родичам не слід заважати медичному персоналу під час перенесення.

Найкраща допомога – це максимально звільнити проходи в квартирі, на сходовій клітці й у під’їзді. На шляху прямування не можна годувати і напувати хворого без попередньої повної зупинки санітарного автомобіля. Супроводжуючим слід під час руху триматися за поручні, не втручатися в лікувальні заходи, котрі проводяться в дорозі.

Щоб перевезти лежачого хворого, слід враховувати тяжкість його стану (тяжкість стану оцінюється медичним працівником). Важкі хворі повинні транспортуватися на спеціально обладнаному санітарному транспорті, прикладом такого транспорту є швидка медична допомога. Слід пам’ятати, що при транспортуванні терміном понад 15-20 хвилин тяжкість потерпілого зміщується на категорію вниз.

Так за 20-30 хвилин перевезення транспортом загального призначення швидше за все перейде в категорію постраждалих середнього ступеня тяжкості. Варто передбачити правильне розміщення особистих речей хворого: вони не повинні захаращувати проходи санітарного автомобіля та доступ медичного персоналу до хворого. Особисті речі розміщуються після того, як хворого помістили в автомобіль, а після прибуття в кінцевий пункт спочатку виносять речі, а потім хворого.

Принципи підготовки потерпілого до транспортування:

 • Перед транспортуванням необхідно оцінити стан хворого або потерпілого.
 • Важливо, щоб хворий спокійно ставився до майбутнього переїзду, не боявся його. Тому родичам необхідно морально підготувати хворого до перевезення, роз’яснити її безпеку і необхідність.
 • Так само не менш важливо стабілізувати загальний стан хворого, при необхідності, дати ліки, рекомендовані лікарем, з тим, щоб прибулій бригаді швидкої допомоги не довелося проводити екстрених заходів.

При виконанні цих правил перевезення хворого пройде гладко і без ускладнень. У день транспортування хворого краще не годувати щоб ​​уникнути виникнення блювоти у дорозі. Можна дати рідку їжу (бульйон) і різні напої. Не слід забувати і про гігієну тіла. Брудний, недоглянутий хворий – це прояв неуваги не тільки до нього, але і неповага до персоналу. Перед приїздом лікаря не одягайте багато одягу на хворого, яка буде ускладнювати медичний огляд.