Контакт-центр цілодобово

Перевезти інсультного хворого

Ноябрь, 7, 2011

Інсульт — це гостре порушення кровообігу мозку з подальшою загибеллю його ділянки. Найчастіше інсульт розвивається через закупорки артерії, що забезпечує головний мозок, або мозкового крововиливу на тлі гіпертонічної хвороби, серцевої недостатності і часто призводить до інвалідизації — 25-30%, тих хто переніс інсульт, до загибелі протягом найближчого місяця після інсульту — 30% , а до кінця року — від 45 до 48%.

Щоб уникнути цих страшних відсотків, в першу чергу необхідно перевезти інсультного хворого в спеціалізоване (неврологічне) відділення. Від того, наскільки швидко Ви виконаєте цей етап лікування, залежить сприятливий прогноз на відновлення організму.

Розпізнати симптоми інсульту НЕспеціалісту досить важко. Відсутність обізнаності часто призводить до непоправної трагедії. Постраждалий від інсульту може отримати серйозні порушення роботи мозку, у випадку, якщо людям поблизу не вдалося вчасно розпізнати ознаки інсульту. Запам’ятайте, будь ласка, три основні кроки в розпізнаванні симптомів інсульту, так звані «УЗП».

На сьогодні будь-який свідок події може розпізнати симптоми інсульту, задавши потерпілому три прості питання:

  • У * Попросіть постраждалого УСМІХНУТИСЯ.
  • З * Попросіть ЗАГОВОРИТИ. Запросити вимовити просте речення.
  • П * Попросіть його або її ПІДНЯТИ обидві руки.

Ви переконалися, що у хворого є ознаки порушення мозкового кровообігу (інсульту), якщо:

  • усмішка у хворого (хворої) виходить «кривою», один з куточків рота опущений вниз;
  • фраза, яку повторює за вами потерпілий невиразна («каша в роті »);
  • одна з рук НЕ піднімається.

Тепер треба перевезти інсультного хворого в лікувальний заклад. Робити це необхідно швидко (важливі перші хвилини, години) і правильно. Виклик спеціалізованої машини швидкої медичної допомоги компанії «Айболит» допоможе Вам у вирішенні цієї проблеми.

Наші фахівці на місці нададуть хворому першу необхідну допомогу пацієнту, оцінять тяжкість стану і допоможуть перевезти інсультного хворого в профільне відділення.