Контакт-центр цілодобово

Перевезти хворого з політравмою

Вересень, 10, 2015

Політравмою називають ураження кількох органів або систем організму, які виникають в результаті одного або декількох агентів, що ушкоджують. Це досить складне пошкодження, яке вимагає участі досвідчених фахівців і правильного транспортування.

Причиною виникнення політравми можуть бути ДТП, виробничі катастрофи або нещасні випадки. Важливо правильно надати долікарську допомогу потерпілому і швидко викликати швидку, адже зволікання може коштувати йому життя.

Ознаки ушкодження

Небезпекою даної травми є те, що після ураження вона відразу не проявляє себе повною мірою. Тому непрофесіонал не зможе визначити, що це саме політравма. Відповідно, важливі хвилини будуть упущені, а це може спричинити за собою летальний результат.

Основна симптоматика залежить від виду політравми, яка може бути:

  • множинною;
  • комбінованою;
  • поєднанною.

Кожна з них вимагає особливого підходу до лікування та дбайливого транспортування в медзаклад. Тому для цього слід звернутися за допомогою до професіоналів. Лікарі медичної компанії «Айболит» в найкоротші терміни приїдуть на виклик і перевезуть жертву у відділення інтенсивної терапії, надавши по дорозі необхідну допомогу.

Видимими проявами ушкодження можуть бути:

  • кровотеча;
  • втрата свідомості;
  • зупинка дихання;
  • симптоми больового шоку та ін.

Як правильно транспортувати хворого з політравмою?

Перевезення потерпілого з політравмою – це дуже відповідальний процес. Виконувати його медики повинні за допомогою спеціального санітарного транспорту, який обладнаний реанімаційною та діагностуючою апаратурою. У сучасному реанімобілі розташовані транспортні апарати ШВЛ і ЕКГ, електровідсмоктувач, дефібрилятор, системи для оксигенотерапії, пульсоксиметр, інфузомат, мішок Амбу і т. д. Транспортні іммобілізуючі засоби являють собою вакуумні матраци і шини, за допомогою яких фіксуються місця переломів.

Досвідчені лікарі безперервно будуть спостерігати за станом потерпілого в дорозі, а в екстреній ситуації нададуть висококваліфіковану допомогу.

Діагностику та лікування потрібно проводити одночасно, оскільки це обумовлено тяжкістю стану хворого і високою вірогідністю розвитку больового шоку. Для початку оцінюється загальний стан потерпілого, після чого визначають ушкодження, які несуть загрозу життю, і надається необхідна допомога. Якщо у хворого сильна кровотеча, потрібно її зупинити. Також треба забезпечити прохідність дихальних шляхів.

Важливо пам’ятати, що доля жертви в більшості залежить від оперативності та ефективності дій медиків.