Контакт-центр цілодобово

Перевезення хворого з тяжкою закритою черепно-мозковою травмою

Февраль, 8, 2013

Приватна швидка допомога «Айболит» в черговий раз підтвердила можливість транспортування важких хворих на великі відстані в будь-яких кліматичних умовах.

Мова йде про транспортування хворої віком 70 років з Оренбурзької області в Росії у Волинську область України в січні 2013 року. Відстань між кінцевими пунктами 2622 км. Загальний шлях, пророблений бригадою реанімобіля склав 6000 км (необхідно відзначити наявність 2-х водіїв у складі бригади), тривалість відрядження — 5 діб. Погодні умови змінювалися від снігопаду при t ° — 15 ° на території Росії до ожеледиці та дощу на території України.

Крім виконання основної задачі (доставки пацієнта в комфортних умовах при проведенні необхідних лікувальних заходів, а часто інтенсивної терапії) бригада повинна і може забезпечувати свій побут (харчування, особиста гігієна) на належному рівні. В даному випадку відрядження тривало 5 діб, а бувають поїздки і більш тривалі.

Пацієнтка перебувала у відновлювальному періоді після тяжкої закритої черепно-мозкової травми. Загальний стан важкий, лівобічний парез, виражена загальна слабкість, самостійно себе обслуговувати не може.

Лікувальні заходи та моніторинг загального стану хворої проводилися за принципами відділень ІТ. Контроль А/Д, ЧСС, SpO2 — монітором Lifepak — 12, контроль Т °, діурезу.

Симптоматична терапія та планові лікувальні заходи згідно листа ІТ (за загальноприйнятою в умовах ЗТД ІТ форми).

Проводилося 3-х разове харчування з використанням теплої їжі і пиття, а також всі необхідні щоденні загальногігієнічні заходи. Для виконання всього вищевказаного в дорозі автомобіль обладнаний кондиціонером (і автономним обігрівачем), має джерело електроживлення 220v і 12v, необхідний запас постільних речей.

Хвора доставлена за місцем призначення і передана черговій бригаді лікарні без об’єктивних і суб’єктивних змін загального стану при стабільних показниках гемодинаміки. 15-19.01.2013г