Контакт-центр цілодобово

Перевезення хворого зі струсом мозку

Октябрь, 29, 2015

За твердженнями фахівців струс мозку вважається найчастішою травмою тканин нервової системи. Але важливо правильно надати першу допомогу потерпілому, оскільки від цього багато в чому залежить результат цієї недуги і віддалений прогноз, що впливає на подальше життя людини.

Таке раптове порушення функцій головного мозку відбувається в результаті осередкових забитих місць, ударів і різких дифузних рухів. У більшості випадків травми, які викликають ротацію голови, стають причиною виникнення струсу мозку.

Як визначити недугу?

Медики розрізняють три ступені тяжкості даного стану: легку, середню і важку. Кожна зі ступенів відрізняється своїми проявами. Але спільними ознаками струсу головного мозку є:

  • Нудота і блювання;
  • Запаморочення;
  • Втрата свідомості (при важкому ступені тяжкості);
  • Сильний і пульсуючий головний біль;
  • Дзвін у вухах;
  • Сплутаність свідомості;
  • Больові відчуття в очному нерві;
  • Слабкість в кінцівках;
  • Чутливість до яскравого світла і голосного звуку і т. д.

При цьому важливо пам’ятати, що можуть спостерігатися й інші відхилення в роботі систем життєдіяльності. Адже все залежить від обсягу ураження людського мозку.

Транспортування потерпілого в медустанову

Важливо терміново викликати машину швидкої допомоги, яка і перевезе жертву в лікарню. До приїзду спеціалістів слід надати долікарську допомогу хворому. Необхідно забезпечити людині лежаче положення і спокій. Якщо є кровоточні рани на голові, то їх слід обробити антисептиком і накласти пов’язку.

Якщо потерпілий знаходиться в несвідомому стані, йому можна дати понюхати нашатирний спирт, при цьому не можна трясти його, а також бути по щоках. Наростаючий головний біль у поєднанні з нудотою і блювотою, а також прогресуюче погіршення стану можуть бути ознакою розвитку внутрішньочерепного крововиливу. У такій ситуації краще швидше доставити жертву в лікарню, де їй проведуть комплексне обстеження і визначать тяжкість даного ураження.

Висококваліфіковані лікарі медичної компанії «Айболит» транспортують хворого з черепно-мозковою травмою будь-якої складності, надавши при цьому необхідну медичну допомогу. Сучасний реанімобіль, на якому приїдуть медики, оснащений спеціальною діагностуючою, моніторинговою та реанімаційною апаратурою, що забезпечить безпечне транспортування на будь-яку відстань.