Контакт-центр цілодобово

Недосипання впливає на організм так само, як і алкоголь

Ноябрь, 22, 2017 Недосипання впливає на організм так само, як і алкоголь

Сон – невід’ємна частина життя, адже в цьому стані людина проводить близько 1/3 свого життя. Попри те, що природа сну вченими ще досі на 100% не вивчена, одне можна сказати напевне – без сну ми не зможемо нормально функціонувати. Чотири доби без емоційного і фізичного відпочинку перетворюють людину в божевільну, підвищуючи тривожність, дратівливість, емоційність. Тривалість сну залежить від індивідуальних особливостей, але вона не повинна бути меншою, ніж 6 годин. Цікаво, що немовля може солодко спати до 16 годин на добу, а людина, яка постійно піддається значним психологічним та фізичним навантаженням, – близько 12 годин.

Як організм реагує на недосипання?

Оскільки він не встигає елементарно відновити свої сили, спостерігається зниження швидкості реакції, млявість, повільна обробка отриманої інформації й т. п. Учені зуміли довести, що недостатність сну впливає на організм аналогічно алкоголю, адже навіть після візуального аналізу поведінки такої людини виникає бажання порівняти втомлену людину з п’яною. Недарма закон забороняє сідати за кермо після вживання алкоголю і прийняття певних ліків, що негативно впливають на швидкість реакції.

Американська Національна Асоціація безпеки дорожнього руху на магістралях (NHTSA) виявила, що водії, які спали перед поїздкою менше 4 годин, потрапляли у ДТП в 11,5 разів частіше, ніж ті люди, які виконували «норми по сну».

Які наслідки має недосипання?

Зміна зовнішнього вигляду: мішечки під очима, тьмяність погляду, неможливість концентрації яскраво демонструють довготривалу відсутність нормального сну.

Цікавий факт: 17 годин без фактичного відпочинку сприяють прояву поведінки, аналогічно тій, яку має людина зі вмістом алкоголю у крові не менше 0,05%. Недосип схожий на сп’яніння.

Відсутність бажань, всі думки людини спрямовані на одне – сон, тому творити щось і бути продуктивним майже неможливо. Організм просто буде відштовхнути всі намагання, спонукаючи свого «хазяїна» лягти спати.

Ще один небезпечний наслідок від недосипання — підвищення артеріального тиску. Гіпертоніки можуть навіть відчути різкий стрибок тиску, тоді як звичайні люди будуть страждати від поганого самопочуття.

Знижується стійкість імунної системи. Під час сну в організмі виділяються цитокіни — білки, які знищують віруси, тому без них імунітет стає більш уразливим.

Недосипання призводить до швидкого старіння. Ніякі дорогі креми не допоможуть у тому випадку, якщо людина знаходиться у постійному стресі й не висипається. У результаті постійного впливу негативних емоцій і переживань виробляється гормон кортизол, який сприяє старінню шкіри.