Медична допомога при опіках


Медична допомога при опіках (термічних, електро) полягає в негайному охолодженні обпаленої поверхні холодною водою (проточною) протягом 10-15 хвилин або снігом або льодом, поміщеним в поліетиленовий пакет, грілку, що попереджає поглиблення некрозу і знижує біль. Потім обробити поверхню протиопіковими засобами (пантенол), покласти на вогнище ураження пов’язку з новокаїном або антисептиком (фурацилін). У холодну пору року накласти суху асептичну пов’язку. При поширених опіках обгортання в чисте або стерильне простирадло. Якщо хворий у свідомості і збуджений, його слід заспокоїти і тепло вкрити.

При відсутності блювоти для втамування спраги і профілактики зневоднення всередину приймають лужно-сольовий розчин (1 ч.л. соди і 1 ч.л. кухонної солі на 1 л води). Викликати машину швидкої допомоги «Айболит». Постраждалих з опіками понад 5% поверхні тіла, з глибокими опіками, з локалізацією опіків на обличчі, кистях, суглобах, промежини, а також діти обов’язково госпіталізуються в опіковий центр. Медична допомога при опіках повинна здійснюватися тільки висококваліфікованими спеціалістами.

 

 

 

Ключові слова:
медична допомога при опіках, медична допомога при опіках Черкаси, медична допомога при опіках Дніпропетровськ, медична допомога при опіках Буковель, медична допомога при опіках Крим, медична допомога при опіках недорого, медична допомога при опіках швидко.