Медичний досвід перевезення хворого із Харкова в Москву

У Харківську міську лікарню № 5 спецавтомобіль медичної компанії «Айболит» приїхав точно за розкладом до дев’ятої ранку. На десять був запланований виїзд в місто-герой Москва. Лікарю Н. стояло нелегке завдання перевозити важкого пацієнта в стані коми з діагнозом черепно-мозкова травма.Медичний досвід перевезення хворого із Харкова в Москву

Досвідченість наших лікарів, фельдшерів та водіїв

Досвідчений анестезіолог, з величезним досвідом роботи в десять років, взявши з собою все необхідне, і разом з фельдшером піднявся на потрібний поверх. Вже через п’ять хвилин він оглядав чоловіка двадцяти п’яти років, якому у відділенні реанімації проводилася інфузійна терапія, так само він був підключений до апарату штучної вентиляції легенів. Оглянувши пацієнта, лікар прийшов до висновку, що стан хворого хоч і важкий, але стабільний. Пацієнта акуратно перемістили на зручні розкладні ноші, зафіксували і покотили до ліфта. Вже через п’ять хвилин так само обережно і зі знанням справи завантажили в салон реанімобіля. Тут же фельдшер підключив пацієнта до апарату штучної вентиляції легенів, електрокардіограф, пульсоксиметр, інфузомати. Лікар Н. ще раз оглянув хворого, перевірив показання апаратури і, переконавшись, що все працює без збоїв, розпорядився виїжджати.

Постійний моніторинг хворого

За той час, який бригада була в дорозі, лікар через кожні тридцять хвилин знімав показання апаратури. За життєвими показаннями проводилася інфузійна терапія з препаратами нейротропної і кардіотропної дії, так само на постійному рівні підтримувалися показники гемодинаміки. Не дивлячись на те, що була середина літа і на вулиці стояла спека плюс тридцять п’ять, в салоні автомобіля підтримувалася постійна комфортна температура двадцять один градус за Цельсієм. Для зручності пацієнта і медичного персоналу хворий був одягнений у спеціальний підгузник, куди він міг без праці справляти свої фізіологічні потреби. Повинен сказати, що автомобіль Volkswagen Т-5, дуже зручний і комфортний для перевезення хворих на тривалі відстані. Завдяки невеликим розмірам, м’якій підвісці і потужному двигуну. У Москві, в Інституті імені професора Бурденко нашого пацієнта вже чекали професійні медики.