Контакт-центр цілодобово

Медична евакуація

Листопад, 8, 2011

Медична евакуація – система заходів з транспортування уражених і хворих з осередку масового ураження та їх доставка на всі наступні етапи медичної евакуації, забезпечують надання відповідної медичної допомоги в залежності від призначення етапу.

У мирний час медична евакуація застосовується у випадках стихійних лих та інших катастроф, як правило складається з двох етапів. Першим етапом є надання медичної допомоги на місці силами бригад швидкої медичної допомоги. Другий етап – це продовження лікування в стаціонарі відповідного профілю. Для евакуації використовується спеціальний санітарний транспорт, а також попутний.

Евакуація тяжкохворих з місця події в спеціалізований лікувальний заклад, перевезення пацієнтів з лікувальної установи з одного міста в інше, в країни ближнього і далекого зарубіжжя – всім цим професійно, протягом кількох років займається наша компанія «Айболит».

Евакуація реанімобілем передбачає собою наявність санітарного автомобіля групи «А» або «А-1» в повній комплектації, котрий супроводжує лікар-реаніматолог, висококваліфікований середній медичний персонал.

Медична компанія «Айболит» має санітарні автомобілі групи «А» і «А-1», новітні реанімаційну, моніторингову апаратуру, апарати підтримки життєдіяльності хворого.

У нашій медичній компанії працює висококваліфікований медичний персонал з багатим досвідом роботи в умовах невідкладних медичних станів і високим професійним рівнем підготовки. Одним словом у нас є все, щоб провести евакуацію реанімобілем.

Медична евакуація тісно пов’язана з медичним сортуванням, в процесі якого встановлюються медичні показання та протипоказання до евакуації, вид транспорту, черговість евакуації і місце призначення для кожного евакуйованого.

Відповідно до інструкції про дії виїзної бригади швидкої медичної допомоги у вогнищі з великою кількістю постраждалих:

1. Перша виїзна бригада швидкої медичної допомоги, незалежно від свого типу і профілю, яка прибула у вогнище з великою кількістю постраждалих людей (3 і більше), швидко зорієнтувавшись на місці, з’ясувавши характер вогнища, кількість потерпілих, тяжкість їх стану, негайно повідомляє про це старшого чергового медичного працівника станції швидкої медичної допомоги. На керівника цієї бригади лягає відповідальність за організацію надання екстреної медичної допомоги постраждалим. Бригади швидкої медичної допомоги та всі інші медичні працівники, які випадково опинилися на місці події, підпорядковуються керівнику цієї бригади до прибуття спеціалізованої виїзної бригади швидкої медичної допомоги або спеціально спрямованої туди відповідальної посадової особи.

2. Одночасно виїзна бригада швидкої медичної допомоги проводить медичне сортування та надання екстреної медичної допомоги, складає списки постраждалих (включаючи загиблих), а також всіх тих, хто звертався за допомогою або консультацією, незалежно від стану їх здоров’я, вказуючи їх прізвище, ім’я, по батькові, вік, стать, місце роботи, посаду, домашню адресу, діагноз. На кожного оглянутого (незалежно від стану) заповнюється карта виїзду швидкої медичної допомоги. Оформляється вона також на кожного загиблого.

Керівник бригади доповідає про обставини події, кількість потерпілих, їх стан та проведені заходи прибулим у епіцентр подій керівним посадовим особам.