Контакт-центр цілодобово

Алкогольна інтоксикація

Март, 30, 2012

Алкогольні напої можна сміливо віднести до наркотичних засобів. При досягненні значних концентрацій алкоголь призводить до згортання внутрішньоклітинної білкової протоплазми, засмічуючи організм людини слабо розчинними шлаками. Особливо сильно дії алкоголю схильні клітини печінки, шлунка, серця.

Пацієнтам з алкогольним отруєнням часто ставлять крапельниці і вводять вітамін B для дегідратації. Сечогінний засіб, що збільшує діурез, запобігає дефіциту вітаміну, який може викликати серйозну травму головного мозку. У деяких випадках пацієнта необхідно інтубувати (занурення трубки в дихальні шляхи) для підтримки дихання і захисту легенів від заповнення блювотними масами.

Інтубація — це розміщення короткої, гнучкої пластмасової трубки в трахеї нижче голосових зв’язок, з’єднаної з респіратором. Її мета:

— сприяти попаданню повітря в легені

— забезпечити захисну ізоляцію від блювоти, що може викликати пошкодження і можливо асфіксію.

Алкогольна інтоксикація залежить від дози прийнятого алкоголю, часу останнього прийому, психологічних та біологічних особливостей організму пацієнта. Як правило, своєчасно проведені лікувальні заходи дозволяють ліквідувати навіть найважчі прояви алкогольної інтоксикації, в тому числі алкогольну кому. При тривалості коматозного стану більше 1 доби прогноз стає несприятливим.

Якщо близька вам людина погано себе почуває через отруєння алкоголем, його долає алкогольна інтоксикація (Дніпро, Черкаси, Буковель) або у вас виникли сумніви щодо стану його здоров’я — викличте швидку допомогу «Айболит». Комерційна медична швидка допомога «Айболит» в будь-який час доби готова прийти на допомогу.